Genel

Eczane Tabelası ve Yeni Eczane Tabelası Hakkında Bilinmeyenler

Üretici firmadan Eczane Tabela Hakkında Bilgiler

Eczane tabelası hakkında bugün siz değerli Lejyo takipçilerine bir yazı kaleme almak istedik. Bu sektörün öncü firmalarından eczane tabela üreticisi olan firmadan aldığımız bilgilerle sizlere biraz bilgi vermek istiyoruz. Eczane tabelaları 2014 yılından itibaren belirli bir standartta kullanımı gereken tabeladır. Profesyonel kullanımı için standartları sağlık bakanlığı ve sayılı kanuna göre belirli bir çerçeve içerisinde kullanımı yapılmak zorunlu hale gelmişti.

Asıl bu yazımızın temel sebebi siz değerli eczacı takip severlerimize neden bu standartların var olduğunu anlatmak istediğimizdir. Eczane sektörü belirli bir amaç için kurulmuş bir sektördür. Asıl amaç hizmettir. Ve bu hizmetin kolay bulunması ve hizmeti alan insanlara doğru bir aktarım yapmak da asıl amaçtır. Bilindiği üzre eczanelerin reklam yapma gibi bir olasılığı bulunmamakta. Çünkü ilaçlar her insanın ihtiyacı ve reklamlarla bunun farklı bir şekilde cezbedilebileceği düşüncesi ile reklam yapılamıyor.

Geçmişte bunun delinmesi ise eczane tabelası ile oluyordu.Farklı tasarımlar ve farklı şekilde yapılan çalışmalar nedeni ile hastaların eczaneleri bulması bir hayli zorlaşabiliyordu. Bu kafa karışıklığının kaldırılması için kırmızı ve beyaz renklerinden oluşan standart eczane tabela olması için bir yasa çıkarıldı ve bu sayede çok daha yaratıcı bir çalışmanın temelleri atıldı. Bu ihtiyaç nedeni ile de eczacıların standartlara uygun tabelaların kullanımını yapmaları gerekmektedir. Türkiye’nin ileri gelen eczane tabelası üreticisinin sitesine buradan ulaşabilir böylece hem standartlar hemde fiyat hakkında daha da detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Şimdilik yazımızın sonuna geldik. Bir başka faydalı bilgide buluşmak dileği ile.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı